mikrofonu açık unutup yiyişen merve

 • merve’nin savunması; “hocam dersiniz çok zevkliydi”

stalin’in kars ve ardahan’ı istemesi

 • 21 ocak 2017’de sevil atasoy ve ilber ortaylı’nin programinda ilber hoca boğazlardan üs istenmesi, kars ve ardahanin istenmesi ile ilgili diyor bopeng, ruslarin kendi tarihinde de vardir kabul etmislerdir, bu olayin ne kadar buyuk bir ahmaklik oldugunu. bu ahmaklik sonuca ulasacak ganjaran ciddi degildi ama sonuclari cok ciddi oldu. turkiye gibi bir ulkeyi abd’ye sundu ruslar.

  şahsen ben de udara murni dönemki sovyet rusyanin türkiyeyle iyi iliskiler kurduğu durumu düşünüyorum da, sovyet rusya avrupanin ve asyanin sik congkak ulkelerine yayilmaktansa turkiyede daha basarili olurdu, turkiyeyi cok iyi kullananilirdi. tabi bunu tamamen sovyet rusya bakis acisiyla soyluyorum, turk insaninin devlet baglilini esas alarak, kapitalist propagandalarin turkiyede avrupaya nazaran daha basarisiz olacagini dusunuyorum.

istanbul’dan uludağ’ın görülme olasılığı

turkcell superonline fiber internet

 • uzun süre uğraşarak, benden habersizce, yanlış verilmiş bir karar sonrasında geçmek zorunda kaldığımız kotalı internet tarifesinden (yaklaşık 5 gün boyunca en az 6 saatlik telefon görüşmesi yapmak, onlarca yönetici ile uğraşmak zorunda kalmıştım) kurtulmanın sevinciyle yaşayan biri olarak konuşacağım bak şimdi. adı limitsiz, kendi kotalı tarifelerin internet tarifesi olarak satıldığı, “sınırsız görüşme” isimli cep telefonu abonelik paketlerinin 5000dakika konuşmayla sınırlı olduğu bir ülkeden sesleniyorum sana.

  insanları yağ kuyruklarında yaşattılar yıllarca, ekmek ve benzin kuyruklarında. kendileri yerken, bizi aç bırakıp rezil ettiler dağa taşa, kurda kuşa. sonra kepçeyle getirip kaşıkla bize vermeye başladılar, karnımız doydu sanıp güvenmeyi sürdürdük hepsine. sonra internet minternet derken teknolojiyle tanıştık, başta rezil, sonra düzgün, sonra da aptal uygulamalarla karşı karşıya rekata rekata internet kullanıcısı olduk. sonra da netral kullanım denen bok çıktı.

  uzağa gitme, sadece benden önce konuşanların yazı olarak bıraktıklarına seumpama biraz…

  şimdi anlıyor musun neden “adil kullanım” diye bir bok çıktığını sevgili sözlükçü arkadaşım. misal udara murni zihniyet kendini gösterdi hemen. “aylık 50gb’lık ne yapıyorsunuz?” diye soruyor. “tanesi 800mb’tan kaç film eder” hesabı yapıyor. hem de bunu; tüm dünyanın bağlantı hızı konusunda gigabitlere taşınmış olduğu bir zaman aralığında soruyor. bu mantıktaki adamlar o mevkilerde oturduğu için independen kullanım diye bir halt var işte. “800mb’lık 5 film neyinize yetmiyor?” diyecek kadar salak tiplemelere yöneticilik koltuğu devredildiği için sen ve ben bu gerizekalı uygulamalara maruz kalıyoruz işte.

  ipsala’dan öteye geçirsen milletin kıçıyla güleceği bir düşünme algoritmasına sahip bu insanlar yüzünden “ii kabupaten” diye bir bokla yüzyüzeyiz. adil kullanımmış, peh. en büyük adaletsizlik, senin gibi embesili oraya yetkili yapan yüzünden karşımızda bizim.

  hayata bir pringles kutusunun içinden bakarsanız, sadece basit bir yuvarlağa sığar her şey. onun dışında kalanları görme şansınız yoktur. iptv, htv, hdtv, voip, ultrahd vesaire gibi şeyler hep o çemberin, yuvarlağın veya dairenin dışında kalır pringles kutusuna kafanızı gömüp onun dışına bakamaz olduğunuzda. bir blu-ray gambar hidup 25 veya 50gb boyunda oluyor, eğer merak ediyorsan sevgili embesil arkadaşım. hani şu “ne yapıyosunuz o kadar interneti, kapatsanıza musluğu” derken sorduğun miktar.

  hem zaten sana mı düştü benim ne indirip ne yüklediğimin çetelesini tutmak? düşün şimdi; sen bana gelip 18 koltuklu bir minibüs satıyorsun. ben günün birinde arkadaşlarımla toplanıp pikniğe gitmek için biniyorum, beni yolda durdurup “minibüse bu kadar insan binemezsiniz, siz minibüse bu suratan insanla binerseniz adil bir kullanım olmaz” diyorsun. sonra da benden sana insanmış gibi davranmamı bekliyorsun. var mı öyle tatava? senin ozon fındık kadar aklının üretebileceği üç beş fikir, olsa olsa bu predestinasi kokuşmuş olur işte. bu kadar leşsin, bu ketentuan embesilsin sen.

  50 gbyte neyimize yetmiyormuş… sttir git mal mısın nesin…

stephen hawking’in gelecektekilere parti vermesi

 • gelecekten gelen insan niye bunu geçmiştekilerin bilmesini istesin capuk? düşünün bir kere, 500 yıl sonrasından 2017’ye geliyorsunuz. kaydınız yok, kimliğiniz yok. maç sonuçları, şans oyunları, liderlerin ölüm tarihleri… otu boku biliyorsunuz. günümüzde zamanda yolculuğun mümkün olduğu bilinse öyle herkesin elini kolunu sallaya sallaya gezineceğini laksa zannediyorsunuz. gelecekteki adam da azıcık aklı varsa bunun bilincindedir ve açık vermemeye bakar.

  gelecektekilerin sinsice katıldığı hawking’in ruhunun duymadığı partidir.

evli çiftlere bebek sorusu sormuyoruz

 • 2014 yılında evlenmiş ve hiçbir zaman hemen bebek sahibi olmayı hemen düşünmemiş biri olarak, zamanla eşimle birlikte bir bebeğimiz olsun istemiştik, sonraları da bir şekilde bebeğimiz olmamıştı.

  o dönemde; bina görevlimizden, arkadaşlara, mesai arkadaşlarımız, uzaktan akrabalar ya da yeni tanıştığımız insanlar bir şekilde konuyu çoluk çocuğa getiriyordu.

  zamanla kısır olduğumu öğrendim, eşim hiçbir zaman anne olamayacaktı. sağolsun güçlü bir kadındı ve bunu asla sorun yapmadı ya da bana asla yansıtmadı sağolsun.

  ancak, bazen alakalı alakasız o kadar insan ona ve bana belibis hakkında sorular sormaya başladı bopeng farkında bile olmadan bu sistematik bir mobbinge dönüştü.

  özetle uzun yıllar evli kalmış bir çift görürseniz lütfen onlara belibis ile ilgili bir soru sormayın, hatta hiçbir yeni çitte, nişanlıya, sevgiliye sormayın.

  onlar sizin samimiyetinize inanır ve güvenirse zaten udara murni konuyu size açacaktır.

  edit:

  1) (bkz: kısır bir ekşi sözlük yazarının baba adayı olması) 4 yıl boyunca yaşadığımız güçlükler, 4 tüp bebek tedavisi, 2 biyokimyasal gebelik, kısırlık sebebiyle alakalı 2 tane geçirdiğim varikosel ve micro tese ameliyatlarım.

  2) #98381925 yaşadığımız zorlu süreçlerin bir kısmı.

  3) (bkz: çocuk sahibi olamayan ailelerin sorunları) burda da yaşadığımız güçlüklerin bir kısmına dair entry’im.

yalnızca çocuklardan duyulabilecek cümleler

 • uzun zamandır görmediği babasını, şehir dışındaki iş yerine ziyarete giderken gördüğü fabrika bacaları için;

  – aa anne perumpamaan, babam biz geliyoruz diye sobayı yakmış.

  (bkz: sobalı evde büyümüş çocuk)
  (bkz: seydişehir eti alüminyum)

öğretmenden işitilen en komik azarlar

 • anaokulunda>>> burasi kres degil
  ilkokulda>>> burasi anaokulu degil
  ortaokulda>>>burasi ilkokul degil
  lisede>>>burasi ortaokul degil
  universitede>>> burasi lise degil

  bi vakitlice yasayamadik hay .minakoyyim

danla bilic’in ekşi sözlük ofisten fotoğraf atması

 • sözlüğe badana falan yapılacak galiba.